Anunţ privind şedinţa de dezbatere publică la proiectul de hotărâre privind aprobarea Regulamentului privind deţinerea şi creşterea animalelor de companie şi de fermă în municipiul Buzău

Primăria Buzău organizează în data de 5 octombrie ora 11, în sala Stan Săraru din Palatul Comunal, şedinţa publică de dezbatere a Proiectului de hotărâre nr. 306 pentru aprobarea Regulamentului privind deţinerea şi creşterea animalelor de companie şi de fermă în municipiul Buzău, proiect de hotărâre cu caracter normativ.

La şedinţa publică sunt invitaţi să participe toţi cei interesaţi: persoane fizice şi juridice, organizaţii ale societăţii civile, organizaţii neguvernamentale, reprezentanţi ai instituţiilor publice interesate.

Persoanele interesate se pot înscrie în vederea luării cuvântului în cadrul şedinţei la sediul Primăriei Buzău, camera 6, persoana de contact Jipa Petronela, telefon 0238 723 371 sau e-mail petronela.jipa@primariabuzau.ro.

Descarcă anunţul