Anunţ public privind decizia etapei de încadrare Municipiul Buzău

MUNICIPIUL BUZĂU, titular al proiectului “Reabilitarea, modernizarea şi extinderea sisitemului de iluminat public din municipiul Buzău (cartiere: Obor, Dorobanţi 1, Micro 5, Broşteni, Unirii Sud)” anunţă publicul interesat asupra luării deciziei etapei de încadrare: nu se supun evaluării impactului asupra mediului şi nu se supun evaluării adecvate, de către Agenţia pentru Protecţia Mediului Buzău în cadrul procedurilor de evaluare a impactului asupra mediului şi de evaluare adecvată, pentru proiectul sus menţionat, propus a fi amplasate în municipiul Buzău, str. Cartierele: Obor, Dorobanţi 1, Micro 5, Broşteni, Unirii Sud” judeţul Buzău.

Proiectul deciziei de încadrare şi motivele care le fundamentează pot fi consultate la sediul APM Buzău, str. Democraţiei, nr.11, în zilele de luni – vineri, între orele:8:301-14:00, precum şi la următoarea adresă de internet http://apmbz.anpm.ro.

Publicul interesat poate înainta comentarii/observaţii la proiectul deciziei de încadrare, până la data de 07.06.2017.

1,038 vizite totale, 2 vizite astăzi