Anunţ. Ceremonia de premiere a Cetăţenilor de Onoare ai Municipiului Buzău

Primăria Municipiul Buzău va organiza, joi, 15 decembrie 2016, de la ora 12.00 în Sala Nicu I. Constantinescu, ceremonia de premiere a Cetăţenilor de Onoare ai Municipiului Buzău. În cadrul evenimentului, vor fi conferite şi noile titluri de „Cetăţean de Onoare” domnilor Mario Mason şi Titi Damian, precum şi cel de „Omul Anului 2015”, domnilor Ştefan Iovan şi Nicolae Peneş, în conformitate cu Hotărârea Consiliului Local Municipal votată în şedinţa din data de 28 aprilie 2016.

De asemenea, în aceeaşi zi şi în aceeaşi sală, dar de la ora 14.00, Primarul oraşului Buzău, domnul Constantin Toma, îi va premia pe elevii buzoieni şi cadrele didactice care i-au pregătit, pentru rezultatele deosebite obţinute la olimpiadele, concursurile şi campionatele şcolare derulate în anul şcolar 2015-2016.

1,171 vizite totale, 2 vizite astăzi