Comunicat de presa 8 August 2016

In conformitate cu Hotararea Guvernului nr. 555 din 03.08.2016, de declarare a zilei de 13 august ca zi de doliu national in memoria personalitatii Reginei Ana a Romaniei, se declara zi de doliu pe raza Municipiului Buzau, sambata, 13 august 2016.

Astfel, Primaria Municipiului si institutiile subordonate acesteia, precum si toate institutiile publice locale, vor trebui sa arboreze in berna drapelul Romaniei. De asemenea, obligatia va fi valabila si pentru sediile partidelor politice, sindicatelor, patronatelor, institutiilor de invatamant, in gari si autogari, dar si pentru persoanele fizice, daca acestea arboreaza drapelul Romaniei la domiciliu sau resedinta. Institutiile de cultura isi vor adapta programul in mod corespunzator.

Primarul Municipiului Buzau
Ing. Constantin Toma