Serviciul Cadastru Imobiliar şi Edilitar, Avizări

Miercuri08:00 – 18:30
Vineri08:00 – 14:00

Atributii

• Eliberarea certificatelor de nomenclatură stradală şi adresă.
• Întocmirea proiectelor de Hotărâre pentru Consiliul Local, privind atribuirea de denumiri de artere de circulaţie.
• Întocmeşte Nomenclatorul stradal şi de adresă al municipiului Buzău, parte integrantă a Registrului Electronic Naţional al Nomenclaturilor Stradale.
• Asigură actualizarea planurilor topografice şi cadastrale aferente teritoriului administrativ al municipiului Buzău.
• Întreţine baza de date privind cadastrul imobiliar edilitar la nivelul municipiului.
• Organizarea activităţii de avizare şi eliberare a adeverinţelor specifice biroului, ca şi gestionarea datelor tehnice privind cadastrul imobiliar-edilitar la nivelul municipiului Buzău.
• Stabilirea, împreună cu reprezentanţii împuterniciţi, a avizelor serviciilor deconcentrate şi societăţile posesoare de reţele tehnico-edilitare, după analizarea documentaţiilor de urbanism primite de la Serviciul de Urbanism şi Devoltare Urbană.
• Verificarea documentatiilor tehnice cadastrale in vederea rectificarii limitelor de vecinatate ale imobilelor proprietate privată faţă de terenurile ce aparţin domeniului public şi privat al municipiului Buzău.
• Urmărirea si recepţionarea lucrării de introducere a cadastrului imobiliar si edilitar, precum şi întocmirea băncii de date a municipiului.
• Întocmirea, la cerere, a adeverinţelor privind încadrarea imobilelor în intra- sau extravilanul municipiului Buzău în baza Planului Urbanistic General.

pagina editata la data de Noi 11, 2016 la ora 12:33

APLICAŢIA BUZĂU REPORT

Aplicaţia Buzau City Report este disponibilă în platformele Google Play şi App Store.

1,235 vizite totale, 0 vizite astazi