Serviciul Control şi Inspecţie Fiscală Persoane Juridice

Miercuri08:00 – 18:30
Vineri08:00 – 14:00

Atributii

• realizează activitatea de constatare, stabilire şi control a impozitelor şi colectare taxe persoane juridice:
    • impozitul pe clădiri şi terenuri;
    • taxa asupra mijloacelor de  transport;
    • afişaj şi reclamă;
    • impozit pe spectacole;
  • analizează şi verifică corectitudinea documentelor şi declaraţiilor privitoare la impunere depuse de contribuabilii persoane juridice;
  • analizează şi soluţionează cererile contribuabililor persoane juridice;
  • verifică declaraţiile pentru stabilirea impozitelor şi taxelor locale datorate de contribuabilii persoane juridice pe tot parcursul anului;
  • desfăşoară acţiuni de control fiscal ulterior, de fond sau tematic, pentru stabilirea corectă şi declararea în termene legale a impozitelor şi taxelor datorate de contribuabilii persoane juridice cu bunuri impozabile pe raza municipiului Buzău.

pagina editata la data de Noi 11, 2016 la ora 12:34

APLICAŢIA BUZĂU REPORT

Aplicaţia Buzau City Report este disponibilă în platformele Google Play şi App Store.

773 vizite totale, 0 vizite astazi