Invitaţie pentru evenimentul „Zilele diasporei la Buzău”

Anul acesta serbăm Zilele Diasporei şi invităm buzoienii de pretutindeni pe 18 august acasă. Evenimentul va începe de la ora 11:00 la sediul primariei, în Sala Stan Săraru.

Invităm pe această cale românii care trăiesc în străinătate şi au venit în vacanţă,  pe cei care s-au întors în Buzău definitiv şi pe cei de acasă, să vină şi să participe la discuţii, pentru că ne dorim să cunoaştem părerea lor despre dezvoltarea municipiului Buzău şi despre ce s-ar putea îmbunătăţi  în oraşul nostru. Vom discuta despre oportunităţile de afaceri locale, despre cum le puteţi valorifica, dezvolta, finanţa şi cum puteţi lega parteneriate.

Evenimentul este organizat cu sprijinul RePatriot şi ne propunem să încurajăm dezvoltarea locală cu ajutorul experienţei acumulate peste hotare a buzoienilor noştri.

Descarcă invitaţia

438 vizite totale, 3 vizite astăzi