Mesaj Primar 12-DEC-2016

Dragi buzoieni, vreau să vă mulţumesc pentru încrederea şi sprijinul arătate, încă o dată, prin votul pe care l-aţi dat ieri pentru Partidul Social Democrat şi, sper eu, şi pentru mine, ca primar. Faptul că s-au prezentat la vot 46.077 de buzoieni, cu 5.000 mai mult decât la alegerile locale, iar, dintre aceştia, 52,5%, adică 23.300, au votat cu PSD, însemnând cu 7.000 în plus faţă de alegerile pentru Primărie din luna iunie, îmi îngădui să îl interpretez şi ca pe un vot pozitiv suplimentar adus de încrederea pe care tot mai mulţi o au în mine ca primar, în acţiunile şi proiectele mele, dar şi în hotărârea mea neabătută de a transforma oraşul nostru într-un loc mai frumos, mai civilizat, mai dezvoltat, aşa cum merită.
Vă mulţumesc încă o dată pentru susţinerea acordată mie şi partidului şi, împreună cu parlamentarii PSD de Buzău care vor merge la Bucureşti, fiţi siguri că vom începe să concretizăm de anul viitor toate aceste planuri bune!