Mesaj Primar 29-DEC-2016

Dragi buzoieni, iata-ne ajunsi la finalul acestui an! Au fost multe lucruri interesante ori evenimente petrecute in premiera, inclusiv pentru mine, aflat pentru prima oara in postura de Primar, dar, cred eu, si pentru dumneavoastra, care, de doua decenii, erati obisnuiti cu aceeasi figura in fruntea Palatului Comunal, cu aceleasi chipuri si acelasi stil de a se face lucrurile, ce se perpetua an dupa an. Dupa primele 6 luni de mandat, sper ca pentru majoritatea dintre dumneavoastra este evidenta schimbarea de atitudine, de vointa pentru transformarea in bine a orasului nostru, fapt reflectat si de increderea sporita pe care sunt onorat ca mi-ati acordat-o.
Sigur ca se puteau face si mai multe lucruri, dar situatia dificila in care am gasit Primaria, raporturile absolut complicate, ca sa nu spun anormale, pe care le-am mostenit in raport cu anumite companii asa-zis subordonate Municipalitatii, problemele create de suspendarea noii organigrame si inca multe altele, au facut ca sa nu putem realiza concret decat o mica parte din planurile pentru dezvoltarea, modernizarea si schimbarea Buzaului. Dar sunt convins ca 2017 va aduce deblocarea unor situatii si vom face acei pasi inainte concreti pe care cu totii ni-i dorim. Veti gasi in acest ultim mesaj din acest an enumerarea majoritatii proiectelor pe care doresc sa le duc la bun sfarsit pe parcursul lui 2017.
Va urez din toata inima „La multi ani!”, multa sanatate si un An Nou plin de realizari si bucurii! Si va astept in noaptea dintre ani la spectacolul de Revelion ce va avea loc in Piata Daciei, ca sa intram impreuna in 2017, sa ciocnim un pahar de sampanie – va fi din partea Primariei – si sa ne bucuram de evolutia tuturor artistilor ce ne vor canta si incanta de pe scena, vom admira focurile de artificii de la miezul noptii si ne vom ura unii altora „La multi ani!”. Sa ne vedem cu bine acolo si sa ne reintalnim cu bine in 2017! Multumesc pentru tot!