Comunicat de presă

Așa cum v-am obișnuit, în fiecare săptămână Primăria Municipiului Buzău alături de parteneri vă invită la evenimente care mențin orașul nostru #activ și #atractiv.

Începe Gala Umorului de calitate-Festivalul Național de Epigramă ,,Cât e Buzăul de mare”, iar sâmbătă 13 mai vă invităm de la ora 17.00 la spectacol, târg de carte umoristică și concert Anna Lesko, în Sala Mare a Consiliului Județean.

Eveniment organizat de Primăria Mun. Buzău, prin Centrul Cultural și Educațional

„ALEXANDRU MARGHILOMAN” Buzău,

Cenaclul, NICOLAE GRIGORE MIHÄESCU – NIGRIM”

cu sprijinul Consiliului Județean Buzău și 

Uniunii Epigramistilor din România

Tot sâmbătă, de data aceasta de dimineață, la ora 10.00, SCM Gloria Buzău, în parteneriat cu Primăria Municipiului Buzău vă invită  la intrarea principală în Parcul Crâng, pentru a participa la acțiunea sportivă „Aleargă pentru sănătatea ta”.

Pe aleile din jurul lacului și Obeliscului sunt așteptate persoane de toate vârstele pentru a face mișcare, pentru a alerga și a socializa, alături de Campioanele Olimpice la atletism Maricica Puica și Paula Ivan

Negreșit, Școala din Parc are un program pregătit tot weekend-ul pentru copii mici și mari, în Crâng.

Dați de veste!

Vă așteptăm cu drag!

Loading