Comunicat mașini parcate str. Transilvaniei și Bld. Industriei

Având în vedere începerea lucrărilor proiectului ”Reabilitare infrastructură rutieră, inclusiv piste pentru biciclete, pe coridoarele deservite de transportul public în Municipiul Buzău”,  Primăria municipiului Buzău aduce la cunoștință participanților la traficul rutier și pietonal instituirea, începând cu data de 19.04.2021 orele 08.00, a unor măsuri și restricții de circulație pe strada Transilvaniei și B-dul Industriei, după cum urmează:

-interzicerea parcării autovehiculelor pe carosabil și trotuar pe strada Transilvaniei  ( tronsonul Fabrica de Bere – strada Bazalt),  pentru o perioadă de 3 luni de zile,

– interzicerea parcării autovehiculelor pe carosabil și trotuar pe Bdul Industriei   ( tronson Rond DUCTIL – GEROM SA).

-ridicarea autovehiculelor parcate pe carosabil sau trotuar,pe tronsoanele menționate, în caz de neconformare.

Vă mulțumim pentru înțelegere și ne cerem scuze pentru disconfortul creat.

PRIMAR,

Constantin Toma